Lajmi i fundit:

Ribëhet shkolla “Eqerem Çabej” -

Tuesday, 29 January, 2013

Promovohet studimi “Amianti –Azbesti” -

Tuesday, 29 January, 2013

Qyteti antik i Persqopit -

Tuesday, 29 January, 2013

Si të qarkulloni në kryeqytet -

Tuesday, 29 January, 2013

Si të kaloni kohën në Tiranë -

Tuesday, 29 January, 2013

Ç’duhet të vizitoni në Tiranë -

Tuesday, 29 January, 2013

Konkurs fotografie dhe video -

Tuesday, 29 January, 2013

Festivali Shqiptar i Rrokut -

Tuesday, 29 January, 2013

TOB hapet me Gala Operistike -

Tuesday, 29 January, 2013

Si ta bësh për vete me 5 taktika -

Thursday, 24 January, 2013

cheap louboutin online cheap nfl jerseys nfl jerseys online cheap oakleys authentic jerseys fake cheap oakleys cheap fake oakleys replica oakleys store cheap nba jerseys fake oakleys authentic nhl jerseys cheap christian louboutin outlet discount oakleys cheap oakleys fake oakley sunglasses replica christian louboutin cheap fake oakleys authentic jerseys cheap cheap oakleys outlet wholesale oakleys christian louboutin online Cheap Authentic jerseys wholesale nfl jerseys fake cheap oakleys discount jerseys sale cheap ray bans discount oakleys michael kors outlet cheap wholesale jerseys replica ray bans wholesale jerseys outlet replica christian louboutin outlet fake cheap oakleys fake cheap oakleys outlet ray bans sale christian louboutin outlet replica ray bans wholesale cheap jerseys discount ray bans fake cheap oakleys christian louboutin on sale cheap elite jerseys mk on sale discount ray bans cheap jerseys michael kors handbags outlet cheap fake oakleys michael kors bags sale wholesale oakleys fake ray bans discount jerseys wholesale replica christian louboutin cheap oakleys replica oakleys cheap ray bans christian louboutin outlet cheap ray bans wholesale nfl jerseys cheap michael kors handbags fake cheap oakleys discount christian louboutin Jerseys Wholesale From China michael kors on sale discount ray bans cheap jerseys wholesale cheap michael kors fake oakleys online cheap michael kors bags replica ray bans cheap sunglasses ray bans authentic jerseys cheap christian louboutin cheap oakleys outlet replica oakley sale red bottoms shoes on sale cheap ray bans cheap nfl jerseys cheap replica oakleys wholesale oakleys cheap christian louboutin outlet Cheap Elite Jerseys cheap michael kors cheap ray bans cheap jerseys paypal cheap fake oakleys cheap oakleys sale michael kors store fake ray bans discount fake oakleys nike jerseys cheap christian louboutin online cheap replica oakleys fake cheap oakleys cheap fake oakleys red bottoms shoes fake oakleys wholesale jerseys from china cheap oakleys cheap michael kors wholesale jerseys free china wholesale nhl jerseys replica michael kors bags cheap jerseys jerseys wholesale cheap fake oakleys cheap oakleys sunglasses cheap michael kors store discount ray bans ray bans sunglasses jerseys wholesale christian louboutin outlet cheap mlb jerseys oakley sunglasses wholesale nba jerseys christian louboutin outlet cheap replica oakleys wholesale authentic jerseys wholesale mlb jerseys cheap michael kors outlet cheap jerseys online shopping cheap nhl jerseys michael kors bags cheap fake oakleys cheap jerseys wholesale cheap fake oakleys 2016 cheap fake oakleys cheap michael kors cheap discount ray bans ray bans sunglasses cheap jerseys free shopping cheap christian louboutin online fake oakleys replica oakleys cheap nfl jerseys wholesale cheap christian louboutin wholesale mlb jerseys jerseys outlet replica ray bans cheap fake oakleys cheap mlb jerseys free shopping cheap wholesale nfl jerseys michael kors handbags discount oakleys wholesale elite jersyes cheap fake ray bans cheap oakley sunglasses replica michael kors outlet fake discount oakleys fake oakleys cheap discount nfl jerseys wholesale cheap jerseys replica oakleys fake oakley sunglasses christian louboutin online replica ray bans fake cheap oakleys jerseys wholesale replica ray bans fake oakleys wholesale mlb jerseys cheap cheap nfl jerseys cheap michael kors outlet cheap fake ray bans cheap jerseys cheap fake ray bans oakleys sunglasses michael kors bags fake cheap oakleys fake oakleys cheap authentic wholesale jerseys nhl jerseys cheap michael kors outlet cheap oakleys online discount christian louboutin outlet fake ray bans online store michael kors handbags outlet wholesale jerseys china fake ray bans cheap oakleys cheap christian louboutin cheap nba jerseys cheap michael kors cheap ray bans cheap jerseys from china michael kors outlet discount oakleys cheap micheal kors outlet fake ray bans sunglasses fake oakleys glasses wholesale jerseys china wholesale nhl jerseys cheap nfl jerseys discount oakleys online christian louboutin shoes wholesale oakley sunglasses cheap replica oakleys cheap authentic jerseys discount oakleys cheap ray bans authentic jerseys from china replica michael kors bags cheap michael kors cheap michael kors handbags wholesale oakleys michael kors handbags michael kors on sale cheap nfl jerseys replica oakleys cheap oakleys cheap fake oakley sunglasses cheap oakleys cheap jerseys paypal cheap fake ray bans discount ray bans cheap authentic jerseys cheap michael kors store cheap michael kors elite jerseys wholesale fake oakleys fake oakley cheap cheap michael kors michael kors handbags on sale replica oakleys wholesale authentic jerseys cheap oakleys online

“Epoka e Akullnajave 4” në kinema

Kush mendonte se versioni i Scrat ishte maja e argëtimit që mund të dhuronte saga “Ice Age” në shqip “Epoka e Akullnajave”, duhet ta harrojë atë që shkoi sepse kapitulli i katërt i serisë sjell akoma më shumë argëtim.

Filmi i katërt i sagës që është më spektakolar falë zhvillimit të teknikës dhe përdorimit të tredimensionalit, fillon projeksionet ditën e martë, dt 11 shtator në kinema Millennium.

Pa thënë asnjë fjalë, sikundër e do tradita, prej të paktën një dekade, Scrat shkakton një seri katastrofash që tronditin jetën e protagonistëve, mamuthit Manny e shoqes së tij Ellie, tigrin Diego dhe nuselalën Sid. Të gjithë së bashku gjenden para një aventure të papritur. Mjafton të mendosh për krijesa të ndryshme deti dhe piratë, por mbi të gjitha zbulimin e një bote të re.

Risia e madhe e këtij kapitulli është dinamika familjare e protagonistëve. Manny duhet të kuptohet me vajzën e tij adoleshente, një tip mjaft I vështirë. Edhe Sid gjendet ballë për ballë me prindërit që e kanë braktisur. Edhe Diego ka pjesën e vet në këtë pikë.

Zërat e personazheve kryesorë janë nga aktorët Ray Romano për Manny-n, John Leguizamo për Sidin dhe zëri i Diegos është nga aktori Denis Leary ndërsa mamuthja Elli vjen në zërin e Queen Latifah. Në këtë seri janë angazhuar me zërat e tyre edhe aktorët Alan Tudyk (Milton), Wanda Sykes (Granny). Filmi vjen me regjinë e Steve Martino, Mike Thurmeie dhe Carlos Saldanha ndërsa skenari edhe këtë herë mjaft zbavitësh është shkruar nga Michael Berg dhe Jason Fuchs. Buxheti për këtë film vlerësohet deri në 95 milionë dollarë. Por shpenzimet e prodhimit janë mbuluar disafish nga arkëtimet e filmit në mbarë botën. Deri në 19 gusht seria e re e “Ice Age” ia ka dalë të arkëtojë plot 800 milionë dollarë.

Në tërësinë e tij, “Epoka e Akullnajave 4” shkakton të qeshura, të fton në reflektim, të mallëngjen dhe të bën të ëndërrosh në të njëjtën kohë, pa rënë asnjëherë në tone artificiale. Filmi tingëllon origjinal i freskët, zbavitës, dhe befasues, duke kaluar cdo pritshmëri të mundshme. Veprimi ekulibrohet përsosmërisht me ndjenjat dhe çdo personazh zë vendin e tij pa errësuar pjesën tjetër të grupit.

 

Skeda e filmit

Titulli: “Ice Age: Continental Drift” 3D

Regjia: Steve Martino, Mike Thurmeier, Carlos Saldanha

Skenari: Michael Berg , Jason Fuchs

Aktorë: Ray Romano, Denis Leary, John Leguizamo, Queen Latifah

Kohëzgjatja: 88 minuta

Gjinia: Animacion, Aventurë, komedi

Sinopsi: Kataklizma kontinentale e shkaktuar nga Scrat i shtyn miqtë Manny, Diego e Sid që të përballen me aventurën më të madhe. Ata do të takojnë krijesa të ndryshme deti dhe do të luftojnë kundër piratëve, por mbi të gjitha do të zbulojnë një botë të re.

Rezervoni ne 2256354 dhe 2253655

ora 10:30 – 500 leke

ora 18:00 – 700 leke

Çdo të hënë çmimet janë 500 lek në të gjitha oraret.

Komentet janë të mbyllura.