Lajmi i fundit:

Ribëhet shkolla “Eqerem Çabej” -

Tuesday, 29 January, 2013

Promovohet studimi “Amianti –Azbesti” -

Tuesday, 29 January, 2013

Qyteti antik i Persqopit -

Tuesday, 29 January, 2013

Si të qarkulloni në kryeqytet -

Tuesday, 29 January, 2013

Si të kaloni kohën në Tiranë -

Tuesday, 29 January, 2013

Ç’duhet të vizitoni në Tiranë -

Tuesday, 29 January, 2013

Konkurs fotografie dhe video -

Tuesday, 29 January, 2013

Festivali Shqiptar i Rrokut -

Tuesday, 29 January, 2013

TOB hapet me Gala Operistike -

Tuesday, 29 January, 2013

Si ta bësh për vete me 5 taktika -

Thursday, 24 January, 2013

cheap louboutin online cheap nfl jerseys nfl jerseys online cheap oakleys authentic jerseys fake cheap oakleys cheap fake oakleys replica oakleys store cheap nba jerseys fake oakleys authentic nhl jerseys cheap christian louboutin outlet discount oakleys cheap oakleys fake oakley sunglasses replica christian louboutin cheap fake oakleys authentic jerseys cheap cheap oakleys outlet wholesale oakleys christian louboutin online Cheap Authentic jerseys wholesale nfl jerseys fake cheap oakleys discount jerseys sale cheap ray bans discount oakleys michael kors outlet cheap wholesale jerseys replica ray bans wholesale jerseys outlet replica christian louboutin outlet fake cheap oakleys fake cheap oakleys outlet ray bans sale christian louboutin outlet replica ray bans wholesale cheap jerseys discount ray bans fake cheap oakleys christian louboutin on sale cheap elite jerseys mk on sale discount ray bans cheap jerseys michael kors handbags outlet cheap fake oakleys michael kors bags sale wholesale oakleys fake ray bans discount jerseys wholesale replica christian louboutin cheap oakleys replica oakleys cheap ray bans christian louboutin outlet cheap ray bans wholesale nfl jerseys cheap michael kors handbags fake cheap oakleys discount christian louboutin Jerseys Wholesale From China michael kors on sale discount ray bans cheap jerseys wholesale cheap michael kors fake oakleys online cheap michael kors bags replica ray bans cheap sunglasses ray bans authentic jerseys cheap christian louboutin cheap oakleys outlet replica oakley sale red bottoms shoes on sale cheap ray bans cheap nfl jerseys cheap replica oakleys wholesale oakleys cheap christian louboutin outlet Cheap Elite Jerseys cheap michael kors cheap ray bans cheap jerseys paypal cheap fake oakleys cheap oakleys sale michael kors store fake ray bans discount fake oakleys nike jerseys cheap christian louboutin online cheap replica oakleys fake cheap oakleys cheap fake oakleys red bottoms shoes fake oakleys wholesale jerseys from china cheap oakleys cheap michael kors wholesale jerseys free china wholesale nhl jerseys replica michael kors bags cheap jerseys jerseys wholesale cheap fake oakleys cheap oakleys sunglasses cheap michael kors store discount ray bans ray bans sunglasses jerseys wholesale christian louboutin outlet cheap mlb jerseys oakley sunglasses wholesale nba jerseys christian louboutin outlet cheap replica oakleys wholesale authentic jerseys wholesale mlb jerseys cheap michael kors outlet cheap jerseys online shopping cheap nhl jerseys michael kors bags cheap fake oakleys cheap jerseys wholesale cheap fake oakleys 2016 cheap fake oakleys cheap michael kors cheap discount ray bans ray bans sunglasses cheap jerseys free shopping cheap christian louboutin online fake oakleys replica oakleys cheap nfl jerseys wholesale cheap christian louboutin wholesale mlb jerseys jerseys outlet replica ray bans cheap fake oakleys cheap mlb jerseys free shopping cheap wholesale nfl jerseys michael kors handbags discount oakleys wholesale elite jersyes cheap fake ray bans cheap oakley sunglasses replica michael kors outlet fake discount oakleys fake oakleys cheap discount nfl jerseys wholesale cheap jerseys replica oakleys fake oakley sunglasses christian louboutin online replica ray bans fake cheap oakleys jerseys wholesale replica ray bans fake oakleys wholesale mlb jerseys cheap cheap nfl jerseys cheap michael kors outlet cheap fake ray bans cheap jerseys cheap fake ray bans oakleys sunglasses michael kors bags fake cheap oakleys fake oakleys cheap authentic wholesale jerseys nhl jerseys cheap michael kors outlet cheap oakleys online discount christian louboutin outlet fake ray bans online store michael kors handbags outlet wholesale jerseys china fake ray bans cheap oakleys cheap christian louboutin cheap nba jerseys cheap michael kors cheap ray bans cheap jerseys from china michael kors outlet discount oakleys cheap micheal kors outlet fake ray bans sunglasses fake oakleys glasses wholesale jerseys china wholesale nhl jerseys cheap nfl jerseys discount oakleys online christian louboutin shoes wholesale oakley sunglasses cheap replica oakleys cheap authentic jerseys discount oakleys cheap ray bans authentic jerseys from china replica michael kors bags cheap michael kors cheap michael kors handbags wholesale oakleys michael kors handbags michael kors on sale cheap nfl jerseys replica oakleys cheap oakleys cheap fake oakley sunglasses cheap oakleys cheap jerseys paypal cheap fake ray bans discount ray bans cheap authentic jerseys cheap michael kors store cheap michael kors elite jerseys wholesale fake oakleys fake oakley cheap cheap michael kors michael kors handbags on sale replica oakleys wholesale authentic jerseys cheap oakleys online

Tregu çam drejt falimentit

“Jemi drejt falimentimit të plotë”. Kjo është “ulërima” që biznesi i vogël po vazhdon të lëshojë përditë e më shumë, por që nuk ka vesh qeveritar ta dëgjojë. Deputetët socialistë kanë vijuar takimet e tyre me përfaqësues të biznesit të vogël dhe tregtarë të ndryshëm duke u informuar prej tyre për gjendjen e tmerrshme ekonomike në të cilën ndodhen, por edhe duke i siguruar se kjo pas pak muajsh gjithçka do të ndryshojë me ardhjen në pushtet të Partisë Socialiste. Deputetja Ledi Shamku, e shoqëruar nga kryetari i PS-së për Njësinë Nr.10, Erjon Osmanaj, si dhe të zgjedhur socialistë në pushtetin vendor janë takuar me tregtarë e biznesmenë të vegjël në tregun çam.

Ata janë njohur me gjendjen e vështirë në të cilën ndodhen këto aktivitete tregtare dhe rënien e vazhdueshme që i ka çuar ato në prag të falimentimit të plotë. “Jemi drejt falimentimit. Punë nuk ka. Unë sot duhet të kisha kaluar ne nivelin e biznesit të madh, të më rritej biznesi, dhe jo të shkoja drejt falimentimit. Klientë nuk kemi, sepse fuqia blerëse ka rënë shumë. Unë kam shumë vite që merrem me këtë punë, por tani biznesi ka rënë jashtë mase. Ne thjesht po mbijetojmë. Po hamë mallin që kemi pas marrë më përpara. Mundohemi të shesim, por s’kemi ç’të shesim ”, thotë një biznesmene që prej vitesh operon në këtë treg. Ajo shprehet se shpreson shumë që gjërat të ndryshojnë për mirë. Dhe garancia vjen nga deputetja socialiste e cila i thotë: “Shqipërinë do ta bëmë bashkë. Do ta çlirojmë biznesin e vogël dhe të madh.  Do ta çlirojmë nga hajnia dhe do të nisim punë me biznesin e vogël. Ne e kemi në programin ekonomik në të cilin është e shkruar e zeza mbi të bardhë se do të zerohet taksa e biznesit të vogël. Ne do të bëjmë një taksim të ndershëm”.

Pak më tej një tjetër grua e moshuar që shet veshmbathje duket krejt e pashpresë për aktivitetin e saj. “Tani jemi shumë keq. Nuk jam vetëm unë, po këtu janë të tërë që po mbarojnë”, shprehet ajo pa e fshehur pesimizmin e thellë që e ka kapur nga gjendja në të cilën ndodhet. Ngjitur me të është sërish një grua që thotë se taksat janë rritur shumë dhe se xhiroja e biznesit të saj ka rënë në nivelet më të ulëta të këtyre viteve të fundit.

Në përfundim të takimeve deputetja socialiste Ledi Shamku është shprehur për mediat: “Sot kemi ardhur në zemër të Tiranës, te tregu çam, te i cili punon një pjesë e madhe e biznesit të vogël. Nga ky treg ku kemi verifikuar gjendjen e biznesit, por edhe atë të taksave e tatimeve. I them Sali Berishës dhe atij pinjollit të vet që është në bashki që të mos rrejnë ditën për diell, sepse njerëzit përballen përditë me të vërtetën që është krejtësisht e kundërt nga ajo që paraqesin ata. Nuk vijnë këtu që të shohin se ka me të vërtetë një rrënim ekonomik, por i vënë detyrimet nga zyrat, sipas leverdisë së planeve të shumave që duhet të grumbullojnë. Ndërkohë që tregtarët na kanë treguar edhe një fakt tjetër akoma më të rëndë. Që taksidarët pasi nuk i pajisin qëllimisht me dokumentet që duhen, u sekuestrojnë mallin, të cilin më pas ua rishesin tregtarëve që ua kanë marrë. Ky është realiteti  rrëqethës.”.

Komentet janë të mbyllura.